Płyta OSB – gdzie kupić najtaniej?

przez | 29 grudnia 2021

Płyta OSB jest płytą wiórową, która powstała w wyniku sprasowania przy wysokiej temperaturze i w dużym ciśnieniu, całkiem sporych wiórek drzewnych. Starannie wyselekcjonowane wióry (zazwyczaj sosnowe lub świerkowe) łączone są ze sobą za pomocą żywicy, którą określa się naturalnym klejem.

Płyta OSB to materiał, który znakomicie sprawdzi się zarówno w budownictwie, aranżacji wnętrz, jak i w meblarstwie. Korzysta się z niej podczas tworzenia zabudowy w kuchni, a także w przedpokoju i łazience. Można wykorzystać ją także w budowie ścian, podłogi lub sufitu. Zdarza się także, że uczestniczy w konstrukcji stopni schodów.

Płyta OSB posiada trzy warstwy wiór, z których zewnętrzne posiadają równoległe do krawędzi wióry, a warstwa środkowa  zawiera wióry ułożone równolegle do krawędzi płyty. Oznacza to, że siła płyty i jej największa wytrzymałość umiejscowiona jest wokół osi głównej. Struktura płyty OSB jest lekko porowata, natomiast jej krawędzie występują w postaci prostej lub frezowanej.

 Gdzie kupić płyty OSB?

Płyty meblowe znaleźć można w każdej hurtowni zajmującej się sprzedażą materiałów służących produkcji mebli. Hurtownie, markety i sklepy z płytami meblowymi oferują wysokiej jakości produkty. Wystarczy zwracać uwagę na producenta dostępnych materiałów i wybrać najlepszego. Stosunek jakości do ceny jest ważny w każdej branży, także w meblarstwie. Dlatego warto wybierać takie płyty meblowe, które oferują funkcjonalność, dobry wygląd i pozytywne właściwości, a nie są po prostu najtańsze.

 Jaką płytę OSB wybrać?

Płyty OSB różnią się między sobą nie tylko ceną. Dostępne są płyty o różnych właściwościach oraz różnym przeznaczeniem. Są świetne! Można korzystać z nich niemal w każdym pomieszczeniu i tworzyć z nich nie tylko proste meble, ale także stabilne konstrukcje i oryginalne dekoracje w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Każda płyta OSB jest materiałem jednocześnie prostym i solidnym. Wykazuje cechy materiału, którego wykorzystanie jest niemal niczym nieograniczone. Do tego ich koszt jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż koszt materiałów stricte drewnianych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.