Wianki ślubne w roli głównej, czyli jak pięknie wyglądać na własnym ślubie

przez | 21 czerwca 2023

Wianek ślubny niegdyś bardzo modny, później trochę zapomniany i wyparty przez nowoczesne trendy, dziś znowu wraca do łask. Wianki ślubne pasują do konkretnych stylizacji, dlatego trzeba je dobierać ostrożnie. Zobacz, kiedy warto zastąpić tradycyjne upięcie z welonem wiankiem ślubnym.

Kreacja w stylu rustykalnym

Styl rustykalny ma prawo być uznany za ojca wianka ślubnego. Wszak to właśnie na wsiach kobiety zakładały wianek ślubny zamiast tiary czy diademu, albo choćby kapelusza, tak popularnego w miastach.

Pierwsze rustykalne wianki ślubne były plecione z żywych kwiatów. Do dziś ten zwyczaj jest kultywowany w niektórych regionach kraju. Jednak ze względu na krótką żywotność roślin, coraz częściej żywe kwiaty zastępuje się sztucznymi. Istotne jest, by były to kwiaty występujące w danym regionie, rustykalny wianek z roślin tropikalnych nie będzie dobrym pomysłem.

Wianki na ślub w stylu boho

Styl boho ma to do siebie, że lubi zaskakiwać. Ponieważ narodził się w środowiskach artystycznych, chętnie przełamuje utarte kanony modowe i wyznacza nowe trendy. Jednocześnie jest mocno powiązany ze stylem eko, stąd w wiankach ślubnych boho można znaleźć nie tylko kwiaty, ale też rośliny zielone, a czasem nawet pojedyncze kłosy zbóż.

Romantyczna panna młoda z wiankiem na głowie

Prosta, zwiewna sukienka, rozpuszczone włosy i wianek – tak wygląda romantyczna, zakochana i ufnie składająca przysięgę małżeńską panna młoda.

Wianki ślubne romantyczne plecie się z dużych, okazałych kwiatów, które w doskonały sposób podkreślają subtelną delikatność kobiecej urody. Na topie są kwiaty białe i w odcieniach pasteli, przede wszystkim delikatnego różu, ale widuje się też błękit. Do romantycznego wianka ślubnego nie używa się kwiatów w mocno nasyconych barwach.

Ślub w stylu vintage i wianek? Jak najbardziej!

Jeśli kreacja ślubna ma być inspirowana modą lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, to jak najbardziej można dołączyć do niej wianek.

Wianek w stylu vintage różni się od wyżej wymienionych dodatkiem koronek, najlepiej fakturą i kolorem zbliżonych do tych z sukni ślubnych. Do wianka w stylu vintage będzie pasował także sznur pereł. Można go misterny sposób wpleść w wianek lub fryzurę panny młodej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.