Pierścionek zaręczynowy – różowe złoto, a może żółte lub białe?

przez | 17 listopada 2022

Poszukując pierścionka dla narzeczonej, zwróć uwagę na jej styl, osobowość, a przede wszystkim na to, jaką nosi na co dzień biżuterię. Kolor złota powinien pasować zarówno do cery, jak i pozostałych ozdób, które nosi nasza ukochana. Złoto żółte, białe czy różowe – które wybrać na pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy nie tylko sam pięknie się prezentuje, ale też sprawia, że kobieta czuje się pewna siebie i atrakcyjna. Skupmy się na tym, który metal szlachetny wybrać. Żółte, białe czy różowe złoto?

Pierścionek zaręczynowy – różowe złoto

Bardzo kobiece i subtelne jest złoto różowe, zwane także czerwonym. Jest to stop łączący czyste złoto oraz dodatek miedzi w różnych proporcjach. Można stworzyć różne odcienie, ale ogólnie golden rose zyskuje na popularności.

Wysoka zawartość miedzi pozwala uzyskać czerwonawy odcień, a także wpływa na twardość tego materiału. Modne są nie tylko kolczyki czy bransoletki, ale także pierścionki zaręczynowe – różowe złoto doskonale komponuje się z kamieniami szlachetnymi. Na ich popularność wpłynęło uznanie dla różowego złota wśród wielu celebrytek. Taką biżuterię zaczęły lansować m.in. gwiazdy Hollywood. Od tego momentu popyt na nie zdecydowanie wzrósł.

Pierścionek zaręczynowy – żółte złoto

Żółte złoto jest klasyczne, szlachetne i ponadczasowe. To najpopularniejszy kolor złota – co więcej, jego wartość rośnie, a więc złoto zawsze będzie dobrą inwestycją. Wiele pań nosi je chętnie mimo mody w świecie biżuterii na m.in. złoto różowe.

Wielu panów zwykle decyduje się na zakup modelu właśnie z takiego kruszcu. Żółte złoto należy do klasyki, nigdy nie wyjdzie z mody. Świetnie komponuje się z różnymi kamieniami szlachetnymi – m.in. z brylantem.

Pierścionek zaręczynowy – białe złoto

Z kolei pierścionki z białego złota są wyjątkowo eleganckie i subtelne. Jest to w praktyce żółte złoto o zredukowanej barwie i pokryte warstwą białego rodu. To ona sprawia, że biżuteria zyskuje niezwykłe lustrzane wykończenie. Rodowanie zmienia kolor, a dodatkowo chroni materiał przed zarysowaniami. Poza tym w białym złocie świetnie wyglądają diamenty.

Jaka próba złota?

Za najpopularniejszą próbę złota uznaje się próbę oznaczoną numerem 585. Z kolei 750 jest szlachetniejsza, ale jej minusem jest większa miękkość, co oznacza podatność na zarysowania i inne ślady. Pierścionki zaręczynowe ze złota o próbie 585 cieszą się największym zainteresowaniem. Są eleganckie, wytrzymałe i odporne na ew. uszkodzenia. Według jubilerów próba złota 585, czyli 14 karat, to kompromis między trwałością a szlachetnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.