Czy tani leasing samochodowy istnieje?

przez | 26 października 2021

Leasing w ostatnich latach stał się jedną z wyjątkowo powszechnych usług bankowych wśród dużej ilości klientów banków. Chociaż jeszcze nie tak dawno, sporo z tych osób, które nie są względnie odpowiednio zaznajomione z tematem nabycia samochodu w leasingu, uznawali ową usługę za stosunkowo drogą i kłopotliwą. Teraz sytuacja się zmieniła, mnóstwo ludzi zaczęło doceniać tenże rodzaj kredytów bankowych.

Plan leasingowy jest stosunkowo oczywisty, klient czyli jedna ze stron dostaje od drugiej strony czyli banku na zdefiniowany w umowie okres, prawo do korzystania z konkretnej rzeczy np. samochodu jeśli jest to leasing samochodowy, za co miesięcznie dokonuje płatności. Najczęściej ten czas trwa około 3-5 lat, wszystko zależy od danej instytucji jak również zawartej umowy. Po skończeniu umowy leasingobiorca może za niewielki procent wykupić samochód na własność.

Zapewne mnóstwo ludzi nadal uważa, iż popularniejszy jak również lepszy jest kredyt samochodowy, w przeciwieństwie do leasingu. Jednakże wystarczy skorzystać z kalkulatora leasingu. Z początku może się wydawać, iż leasing jest skomplikowany jak również kłopotliwy, ale tak nie jest. Wśród dużej ilości korzyści leasingu da się wymienić między innymi to, iż zaangażowanie kapitału własnego jest nie wysokie, leasingobiorca ma stosunkowo ogromny wybór nowych albo używanych samochodów. Wybór nie jest ograniczony do listy najbardziej znanych marek i modeli. Specyficzna struktura rat leasingowych pozwala leasingobiorca znacząco obniżyć swoje początkowe koszty kupna samochodu. Co więcej istnieje możliwość rozliczenia podatku VAT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.