Co można przechowywać w namiocie garażowym?

przez | 31 stycznia 2022

Zarówno tradycyjny garaż, jak i namiot garażowy mają swoje zalety i wady. Garaż murowany ochroni nasz pojazd przed prawie wszystkimi warunkami atmosferycznymi pokroju opadów śniegu, deszczu, gradu, wysokiej temperatury czy chłodu. Ostatnia sprawa jest wyjątkowo ważna dla właścicieli diesla. Niestety tak samo, jak wysoki jest poziom ochrony są również koszta, dodatkowo nie możemy w każdej chwili postawić na swojej działce takiego garażu ze względu na przepisy prawne. W tym celu staramy się o udzielenie pozwolenia na budowę. Namiot garażowy pod pewnym względami jest lepszy od wiaty garażowej łatwiej się go demontuje oraz instaluje. Zazwyczaj oba te procesy zajmują od 2 do 6 godzin, jeżeli będą nad tym pracować dwójka sprytnych osób. Jego wygląd aż tak bardzo nie szpeci oraz w środku jest stale ciepło, kiedy przychodzą chłodniejsze dni. Natomiast latem jest zdecydowanie gorzej. Nie potrzebują dużej powierzchni do rozstawienia, przez co oszczędzamy przestrzeń w ogrodzie bądź działce.

Wielkość namiotu

Co do wielkości namiotu jest to kwestia czysto indywidualna, gdyż to zależy od rodzaju oraz marki pojazdu, jakim poruszamy się na co dzień i będzie w namiocie przechowywany. Zazwyczaj szerokość przy wejściu w takich namiotach wynosi 2,4 m, wówczas mamy do czynienia z komfortowym wjazdem, a całkowita szerokość to 3 m. Następnie mamy wysokość wynoszącą minimum 2,2-2,4 m. Jeżeli chodzi o średnią to prezentuje się w postaci 4-6 m. Oczywiście, jeżeli przechowywane będą małe pojazdy np.:. Quad albo kosiarka to wystarczy nam namiot o mniejszych parametrach (3 × 1,8 m).

Kształt i kolor

To sprawa schodząca na drugi plan, a pod kątem funkcjonalności namiotu wręcz marginalna. Na samym początku odrzucamy kolor czarny, ponieważ spowoduje w lecie nadmierne nagrzewanie namiotu.  Musimy mieć świadomość, iż na żadnym namiocie garażowym nie znajdziemy elementów architektury ogrodowej. Dlatego najlepsze namioty są takie mające spokojny niekrzykliwy kolor oraz łatwo wtapiający się w otoczenie. Optymalny wybór to odcienie ciemnej zieleni czasami szarość znajdzie swoje miejsce. W przypadku, gdy w ogrodzie znajdują się rzeczy mające kolor piaskowy, wtedy namiot również możemy zakupić w takich barwach. Podobnie bywa z kształtami im mniej przekombinowany oraz aerodynamiczny, tym mniej wadliwy. Kanciaste namioty są oparte na planie prostokąta czy kwadratu, przez co są bardziej podatne na działania wiatrów, dlatego zaokrąglenia na rogach się przydarzą.

Materiał

Najczęściej wykorzystuje się polietylen o zróżnicowanej gramaturze 5,5-7,5. Dzięki temu materiałowi namiot staje się wodoodporny i odporny na promienie UV. Niektóre egzemplarze potrafią nawet odeprzeć atak pleśni bądź grzybów. Stelaż powinien być odporny na korozje. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest nierdzewna stal, ocynkowana albo malowana proszkowo. W przypadku większych konstrukcji rurki metalowe powinny mieć przynajmniej 3 cm średnicy.

Więcej informacji przeczytasz na stronie namiot garażowy dascompany.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.